whatsapp 0533 770 39 24
Tuvalet Tıkanıklığı
Okullar, hastaneler oteller, öğrenci yurtları gibi yoğun kullanılan tuvaletler, zamanla tıkanabilir. Buralarda yanlış kullanım yüzünden tuvalet giderine kaçan özellikle naylon poşetler, çocuk bezi ve benzeri yabancı cisimler tuvalet giderlerinde tıkanıklık oluşturur. Tıkanık tuvalet, doğru yöntemlerle açılamadığında, kirli su baskınına ve giderlerde kırıklara sebep olur.
 
Tıkanıklık sebebi tam olarak tespit edilmeden yapılan açma çalışmaları hem etrafı kirletir, giderlere zarar verir, gereksiz masraf ve zahmete yol açar. Tuvalet tıkanıklıklarında tek yapmanız gereken, bu işte uzmanlaşmış kurumsal firmalardan yardım almaktır.
 
Tuvalet tıkanıklığı, en sık karşılaşılan tesisat problemlerinden biridir. Genellikle insanlar tıkalı tuvaletleri kendi yöntemleri ile açmaya çalışırlar. Bu tıkanık açma çalışmaları sırasında, evinizi kirli su basabilir, giderleriniz kırılabilir, tuvaletiniz kırılabilir ve en kötüsü de tuvaleti açmaya çalışırken yepyeni tadilat masrafları ortaya çıkabilir.
 
Tıkanan tuvaleti tazyikli suyla açmaya çalışırken gider borunuza hasar verebilirsiniz. Hasarlı gider boruları alt kata kirli su sızdırır. Giderlere kimyasal dökerek tıkanıklık açmaksa gider borularınıza, tuvaletinize zarar verir. Tıkanıklığı açmaya çalışırken bir de başınıza alt kata damlayan kirli su sorunu çıkar.
 
Kırmadan Robot ile Açıyoruz
 
Uzman ekibimiz kısa sürede size ulaşır ve tıkanık tuvaletinizi kırıp dökmeden, pimaş borusuna zarar vermeden tuvaletinizi açar.Özel görüntüleme robotunun aparatı önce tuvaletinizden girerek, bir endoskopi cihazı gibi içeriyi görüntüler, tuvalet tıkanıklığı sorununa sebep olan yabancı cismi ve boyutunu size söyler. Uzman personelimiz, robotun aparatını değiştirerek yerini bulduğu tıkanıklığı pimaşı kırmadan açar. Sonrasında tazyikli su basarak, ufak tefek yabancı cisimleri de temizler. Bu büyük sorunu en düşük maliyetle çözüme kavuşturur.
 
Tuvalette Kötü Koku
 
Tuvaletlerdeki tıkanıklık, ev ve iş yerlerinizde köktü kokuya sebep olur, sürekli temizlediğiniz halde tıkanıklık yüzünden koku bir türlü yok olmaz. Eğer evinizde parfümlerle ve temizlemekle yok edemediğiniz bir kötü koku, tuvalet veya gider kokusu varsa, tuvalet giderlerinizde, banyo veya lavabo giderlerinizden birinde tıkanıklık olabilir. Önlem alınmayan tıkanıklıklar, kirli su basmasına sebebiyet verebilir.